Barátom a fizika

Kalászsuli_hetedikes_fizika

Kalászsuli_hetedikes_fizika

3. Az idő mérése (9. oldal)

I. Testek, folyamatok mérhető tulajdonsága

2019. szeptember 19. - adecker

Mérhetünk időtartamot és az is mérés, ha megmondjuk, mikor történt egy esemény. Mérhetünk karórával, kvarcórával, metronómmal (lásd a tankönyv 10. oldal jobb alső sarka) stopperrel, napórával, homokórával, ingával, ... . Sőt számolással is mérhetünk. Biztos ismeritek, hogy ha tagoltan számoltok:…

Tovább

2. A tömeg mérése, a sűrűség (6. oldal)

I. Testek, folyamatok mérhető tulajdonsága

Az órán beszéltünk a mérés folyamatáról, körülírtuk a mérés fogalmát. Tehát a mérés azt jelenti, hogy a mértékegységet összehasonlítjuk a mérendő tárggyal (időtartammal). Megnézzük, hogy a mértékegységet hányszor helyezhetjük el a tárgyon, tárgyban. kiderült, hogy nagyon fontos a mértékegység…

Tovább

Még egyszer a tanulásról

Használd az eszedet!

A korábbi tanulással kapcsolatos posztom egy videó lejegyzetelésével született. Ennek a videónak a linkjét ott közöltem is. Most megismétlem: >>> (ha nem jó a katt: https://www.youtube.com/watch?v=qOzV-ZnmYIA) A Youtube-on igen sok tanulással kapcsolatos videót találtok. Keressetek rá a…

Tovább

1. A mérés (4. oldal)

I. Testek, folyamatok mérhető tulajdonsága

A fizika egyik legtöbbet használt törekvése, nagyon gyakori tevékenysége a mérés. Látszatra egyszerű mérni, ennek ellenére igen sok ága-boga van a korrekt, minden szempontból pontos, egyértelmű mérésnek. Mit tudunk mérni? Nézzük: hosszúság, tömeg, idő, terület, térfogat, hőmérséklet, ... Ezekkel…

Tovább
süti beállítások módosítása